wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna ekspresowo się psują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz